اصول درمان بیماری آلرژیک

اصول درمان  بیماری آلرژیک

اصول  پایه ای درمان  بیماری های آلرژیک  عبارت است از  اجتناب  از آلرژن ها و عوامل  محرکی که  منجر به  شروع علائم  بیماری می شوند  و درمان  دارویی علائمی  که ناشی  از تماس  های آلرژنی  حاد و مزمن  غیر قابل  اجتناب هستند . در برخی بیماران  مبتلا به بیماری آلرژیک ،مقاوم  به اقدامات  اجتنابی  و درمان  دارویی مناسب ،شاید  ایمونوتراپی  را بتوان  در نظر گرفت .

اصول-درمان--بیماری-آلرژیک

اقدامات کنترلی محیطی

 کودکان قسمت اعظم وقت خود را  در محیط های  سر پوشیده  از جمله خانه می گذرانند .  به دنبال  تلاش هایی که برای  پیشگیری  از هدر رفتن  انرژی  صورت گرفته است  ساختمان ها  نفوذ ناپذیر تر و عایق  بندی تر  شده اند  و لذا  تبادل هوایی در آن ها  کمتر رخ می دهد . این عوامل  منجر شده است  تا رطوبت  در فضای  داخل خانه  ها افزایش  یابد  و تراکم  بیشتر  عوامل  آلرژی  و محرک  در محیط  فضا های سرپوشیده  به وقوع  بپیوندد .

ارزیابی  های به عمل  آمده از  محیط های  سرپوشیده  نشان داده است  که مایت غبارخانه ،آلرژن  های گربه  و سوسک  شایع ترین  عوامل آغازگر  مهم  بیماری  های آلرژیک  در این  محیط ها باشند  .تماس  با آلرژن  های  حاصل از  سایر حیوانات  خانگی  موجودات موذی  ،قارچ ها  و عوامل  محرک  تنفسی  مانند دود  سیگار  نیز  از جمله  مشکلات هستند .

اقدامات  کنترل کننده  مناسب محیط  به میزان  بارزی  از تماس  با آلرژن  ها  می کاهد ،از آنجایی که کودکان بیشتر وقت خود ر ا در اتاق  خواب و رختخواب  می گذارند ،لذا  تاکید اصلی  باید  بر کاستن  از تماس  با آلرژن  های مایت  در این  محیط  ها معطوف  باشد   باید پوشش  های غیر  قابل نفوذ  نسبت  به مایت  بر روی  تمامی بالش ها  ،پتو ها  و تشک های  فنری کشیده  شوند . غبار موجود بر  سطح این پوشش ها  و چهار چوب  تختخواب  هر هفته  باید توسط  جاروبرقی تمیز شوند .  ملافه  ها و پارچه ها  به طور  هفتگی   و در آب  با دمای  بالاتر  از 130 درجه  فارنهایت  باید شسته شوند .

اصلی ترین  منبع  آلرژن  های مایت  که برخورد با آن ها  سخت می باشد  قالی ها  و روکش مبلمان است  که بایستی  هفتگی  توسط جاروبرقی مجهز به  کیسه های  ضخیم  دو لایه  جارو کشیده شوند .

با تشکر مدیریت سایت دکتر پروانه

سایر مطالب مفید

درمان آسم

آنافیلاکسی

کهیر و آنژیوادم

درمان آلرژی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

پاسخ