با آلرژی در فصل پاییز چه کنیم ؟

با آلرژی در فصل پاییز چه کنیم ؟

چگونه با آلرژی در فصل پاییزمقابله کنیم ؟  با شروع فصل پاییز  این سوال را بیشتر افراد از متخصص آلرژی  دارند که با آلرژی در فصل پاییز چه کنیم؟ از آنجا که پاییز  همراه با آلرژی ها و حساسیت های پوستی بسیارهمراه  می باشد لازم است تا در این فصل تمام مواردی که به کاهش علائم آلرژی کمک می کنند ،آگاه باشند .

با آلرژی در فصل پاییز چه کنیم ؟

با آلرژی در فصل پاییز چه کنیم ؟

علائم هشدار دهنده آلرژی

افرادی که مبتلا  به نوعی از آلرژی هستند، این آلرژی می تواند آلرژی غذایی ، آلرژی به نیش حشرات و .. باشد  لازم است تا در این فصل  بیشتر  علائم خود را کنترل کنند  و هر گونه مواردی که می تواند علائم آلرژی را تشدید کند شناسایی شود.

این افراد باید  در فصل پاییز از گرده های  گیاهیی  که گل می دهند تا جای ممکن دوری کنند  و هرگز این گل ها را همراه با خود به خانه نیاورند .   سعی کنند تمام وقت  پنجره های خانه  رابسته نگه دارند و در منزل از تهویه هوا استفاده کنند .  در ادامه برخی از بیماری های آلرژیک مورد ارزیابی قرار می گیرند .

حساسیت های پوستی

گاهی افراد در برابر برخی  از نوشیدنی ها ، خوراک  و لباس ها  و محیط اطراف  و اشیا موجود  در آن حالت ،آلرژی از خود  نشان می دهند ،منتها  آلرژی  اینها در پوست  و جلدشان  متظاهر می گردد  و لکه های سرخ  رنگ  و برجسته  ای که گاهی  به صورت  کهیر نیز  در میآاید ، نشانگر  آلرژی آن هاست . در برخی  افراد بلافاصله  با خوردن  تخم مرغ  چنین حالاتی  مشاهده می شود  که انگار  چنان جایی را پشه گزیده است . برای درمان  چنین ناراحتی ، باید از خاراندن  و زخمی  ساختن پوست  خودداری شود  و به جای محل ملتهب  پماد مالیده شود .

دکتر پروانه قوق تخصص ألرژی و ایمونولوژی بالینی هستند . شما می توانید برای مشاوره و مراجعه از با شماره های زیر تماس بگیرید : 88878131 – 88192807 – 88192808
اینستاگرام

 کهیر

برجستگی های زخیمی هستند  که مانند  محل نیش  زنبور  به نظر می رسند  و به شدت  می خارند .  کهیر ممکن است  به سرعت  ظاهر گشته  و همان اندازه  نیز سریعا  از بین بروند . یا از  جایی به جای دیگر بدن  انتقال یابند . واکنش های بدن  در برابر  برخی  از وسایل و خوراک  و پوشاک  و دارو ها  اعم از پنی سیلین ،آانتی توکسینها  یا آنتی  بیوتیکها  اینگونه ظاهر می شود . اگر پس  از مصرف  دارو یا غذا  و وسایل  چنین حالتی  دست داد ، از استفاده  مجدد خودداری کنید .  راه درمان  این ناراحتی  چنین است  که در آب سرد  حمام کنید  و یا بر روی محل کهیر  ها کمپرس  آب سرد قرار دهید .  اگر خارش شدید  باشد  می توانید  از دارو های  ساده ای مثل  آنتی هیستامین  بهره جوئید و در صورت نتیجه نگرفتن با متخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی مشورت کنید .

آسم

آسم نیز نوعی  حالت آلرژیک است  که در برابر  چیز هایی از بدن متظاهر می شود .  گرفتگی  مختصری از ریه  ها و نایژه ها باعث  کندن شدن  تنفس  و حالات  ناخواسته در بدن  می شود .  کاهش تنفس  باعث کمبود اکسیژن شده  و بدن  با مشکلاتی  روبه رو می شود . لذا آلرژی ناشی از وسایل  و یا موجودات  و البسه ها  که منجر  به آسم می شود باید دقیق شناسایی شوند ،زیرا شدت  چنین آلرژی  چه بسا زمینه را  برای سایر  ناهماهنگیهای  جسمانی  فراهم کند . در حالت  آلرژی ،آسم نفس تنگی ظاهر شده  و سینه  با خس خس  هایی همراه است  . درمان آسم   بسان سایر  بیماری های  آلرژی  دوری  جستن  از چیز هایی  که سبب  چنان واکنشی  می شود . گاهی استراحت  و مصرف  یک قرص آسپرین می تواند در رفع آسم الرژیک  مثمر ثمر باشد .

سایر مطالب مفید

با آلرژی چه کنیم ؟

درمان آلرژی

آلرژی چیست

درمان آلرژی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

پاسخ

4 × 4 =