درمان آلرژی به گرد و خاک

درمان آلرژی به گرد و خاک

آلرژی  چیست ؟ آلرژی واکنش فرد به موادی است که در محیط پیرامونی ما وجود دارند . این مواد را آلرژن  می نامند .  هر چیزی ممکن است آلرژن باشد ،اما  معمولا گرده های گیاهان  ،کپک ها و قارچ ها ی معلق در هوا ،مایت  ها یا حشرات  غباری ، شوره تن  جانوران ، پر یا موی حیواتنات  و بعضی  خوراکی ها  و مواد شیمیایی  جزو آلرژن  ها هستند .

آلرژی زا های گردو غباری

کسانی که به مایت  های غباری آلرژی دارند  تمام ماه های سال  را درگیر  این گرفتاری هستند . برای خلاص  کردن خانه  از عامل  آلرژی زای آزار دهنده  تقریبا باید مثل وسواسی ها  عمل کرد .

قالی و قالیچه  را باید جمع کرد  و به جای  آن کف  اتاق ها  را پارکت  یا سرامیک  یا سنگ کنند  که بتوان  مرتب غبار  ها را با پارچه نم دار  پاک کرد .  تشک و متکا  و بالش  را باید  با روکش های  ضد غبار  مایت یا  پلاستیک  روکش کرد .  کرکره ها ، پشتی های  گلیمی ،و پرده ها را باید  مرتب تمیز  نگه داشت .  غبار قالیچه  ها را باید با جاروبرقی دائما گرفت .

درمان آلرژی به گرد و خاک

درمان آلرژی به گرد و خاک

اگر به گیاهان آلرژی دارید ،  پنجره ها را ببندید  و هواکش  را روشن بگذارید .  دستگاه تصفیه کننده ها تهیه کنید ، برای کاهش رشد قارچ  و کپک  باید بخار  آب در هوای  اتاق کم باشد . ورزش  در هوای آزاد  را فقط  باید صبح  زود یا غروب  ها انجام داد  زیرا  در این  دو زمان  گرده های گیاهی در هوا کم  است . موهای خود را باید هر  روز شست  تا غبار  و گرده های  گیاهی که بر آن  نشسته اند پاک شود .

کفش هایی را که  در بیرون  از آن ها استفاده شده باید بیرون از اتاق در آورد  و تمیز کرد  و کنار گذاشت  و لباس های  بیرون  را باید هر چه  زودتر  ممکن باشد  در آب جوش شست . اثاثیه  اضافی  و شلوغ کننده ،کتابخانه  های روباز  بدون شیشه ،و خرده ریزه ها  آهن ربای  گردو غبار  و کپک هستند ،خود را  باید  از شر  آن ها خلاص کنید .  سگ و گربه  و حیوانات دست آموز  هم نباید نگهدارید .  یا باید  بیرون از اتاق  یعنی در حیاط  باشند  و مرتب  شستشو شوند ،و هر گز  نگذارید  به تختخواب شما نزدیک شوند .

دکتر پروانه قوق تخصص ألرژی و ایمونولوژی بالینی هستند . شما می توانید برای مشاوره و مراجعه از با شماره های زیر تماس بگیرید : 88878131 – 88192807 – 88192808
اینستاگرام

درمان آلرژی به گرد و خاک

دکتر پروانه فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی  توصیه می کنند ،اگر  دارو های ضد آلرژی را  تحمل نمی کنید  ،یا به شما نمی سازند ،یا کم اثر هستند ،باز  هم می توانید  همیسشه در پی درمان باشید ، مراجعه به متخصص  و ایمونولوژی بالینی از الزامات است .

ایمنی درمانی یا مصونیت  درمانی ، فرآیندی  طولانی است  که به مدت  سه تا پنج  سال طول می کشد  تا کامل شود . مقدار  کمی از مواد آلرژی  زا  را به بیمار  تزریق می کنند ،نخست  هر هفته  دو بار ، سپس هفته ای یکبار  ،پس از  آن فاصله تزریق  ها را بیشتر و بیشتر  می کنند ، دو هفته ای یکبار ، سه هفته ای یکبار  و همینطور  الی آخر . در  مورد خیلی  از افراد  تزریقات  حساسیت زدایی باعث می شود  آلرژی های فصلی قابل  تحمل تر شود  و با مصرف  دارو های خیلی  کمتری می توانند  آن فصل ها را سر کنند .

با تشکر مدیریت سایت دکتر پروانه

سایر مطالب مفید

راهنمای استفاده از قطره های موضعی چشمی

درمان آلرژی

اصول درمان بیماری آلرژیک

آنافیلاکسی

آلرژی های چشمی

درمان آلرژی

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

One thought on “درمان آلرژی به گرد و خاک

  1. یاسمین - سپتامبر 2, 2018 در 10:05 ق.ظ

    سلام خسته نباشید اقای دکتر من زمان گرد گیری منزل دستم خارش پیدا می کنه و بعد از یه مدت کوتاه از بین میره . یعنی آلرزی به گرد خاک دارم؟ درمان داره ؟

    پاسخ

پاسخ