علائم آسم در جوانان

علائم آسم در جوانان

بیماری آسم چیست؟

آسم از شایع ترین بیماری های ریوی می باشد که در اثر بروز التهاب در ریه ها ایجاد می شود که می تواند منجر به مشکل در تنفس شود. اما ممکن بسیاری از افراد با علائم آسم آشنایی نداشته باشند به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به بررسی علائم آسم در جوانان بپردازیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

علائم-آسم-در-جوانان

علائم-آسم-در-جوانان

دلایل بروز آسم

پزشکان معتقدند عوامل محیطی و وراثتی می توانند منجر به بروز بیماری آسم در افراد شود که مهمترین این عوامل عبارتند از:

1- التهاب مجاری تنفسی باعث می شود که هوا از این مجاری به سختی عبور کند در نتیجه تنفس فرد با مشکل روبرو شود.

2- محرک های محیطی مانند گرد و غبار، دود سیگار و … نیز می توانند به بروز حمله آسم و تشدید آن منجر شوند.

دکتر نیما پروانه قوق تخصص ألرژی و ایمونولوژی بالینی هستند ،با انتخاب بهترین روش ها،درمان را در کوتاهترین زمان ممکن انجام می دهند . شما می توانید برای مشاوره و مراجعه از با شماره های زیر تماس بگیرید : 88878131 – 88192807 – 88192808
اینستاگرام

علائم آسم

از بارزترین علائم آسم در جوانان نشانه های زیر هستند:

1- سرفه: سرفه از بارزترین علائم آسم می باشد که در حالت کلی برای افراد مبتلا به آسم مفید نیز می باشد مگر اینکه سرفه خشک باشد که در واقع نشانه واکنش به ماده محرک می باشد. در افراد مبتلا به آسم معمولا سرفه در طول شب تشدید می یابد که می تواند منجر به اختلال در خواب شود بنابراین توصیه می شود در صورت بروز آن سریعا به متخصص آسم مراجعه نمایید.

2- خس خس سینه: خس خس سینه هم از دیگر علائم آسم محسوب می شود که به دلیل تنگ شدن مجاری تنفسی در فرد مبتلا به آسم ایجاد می شود.

3- احساس گرفتگی یا درد در قفسه سینه: یکی از علل درد قفسه سینه مشکلات ریوی  می باشد که از علائم هشداردهنده وجود آسم در بیمار محسوب می شود.

4- تنگی نفس: احساس تنگی نفس هم معمولا به دلیل بیماری آسم بروز می کند که در این حالت معمولا از داروهای استنشاقی برای بهبود در تنفس استفاده می شود.

5- احساس خستگی به هنگام انجام فعالیت های بدنی و ورزش: افراد مبتلا به آسم معمولا بسیار سریعتر نسبت به افراد سالم به هنگام انجام ورزش یا فعالیت های بدنی خسته می شوند زیرا ر این حالت ریه های فرد نمی تواند اکسیژن کافی برای بدن فراهم نماید.

درمان آسم

افراد مبتلا به آسم با مصرف داروهای ضد التهابی می توانند همانند سایر افراد زندگی طبیعی داشته باشند و به فعالیت های روزانه خود برسند. برای درمان آسم نیاز است بیمار حتما به متخصص آلرژی مراجعه نماید و از مصرف خودسرانه دارو خودداری نماید. دکتر نیما پروانه فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی در کنترل آسم و درمان آن دارای مهارت بالایی هستند.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی بارزترین علائم آسم در افراد پرداختیم و به بیماران توصیه می کنیم در صورت مشاهده این علائم فورا به متخصص آلرژی برای درمان آسم و جلوگیری از حمله های آسم مراجعه نمایند.

پاسخ

شانزده − 15 =