غذاهای ضد آلرژی

غذاهای ضد آلرژی

نقش تغذیه در بهبود و کنترل آلرژی بر هیچ کسی پوشیده نیست بنابراین در این مقاله قصد داریم تا هفت ماده غذایی مهم و موثر ضد آلرژی را به شما معرفی نماییم.

غذاهای-ضد-آلرژی

غذاهای-ضد-آلرژی

انواع غذاهای ضد آلرژی

هفت ماده غذایی مهم ضد آلرژی عبارتند از:

  • سیب: خوردن یک سیب در روز نه تنها سیستم ایمنی شما را سالم نگه می دارد بلکه آلرژی شما را هم بهبود می بخشد. این میوه حاوی کوئرستین است که یک فلاونید شناخته شده برای پیشگیری از انواع حساسیت ها می باشد. پس حداقل روزی یک سیب میل کنید.
  • زردچوبه: یک سلاح قوی در مقابله با آلرژی محسوب می شود و حاوی کورکومین است که یک آنتی اکسیدان و ضد التهاب قوی در مهار آلرژی می باشد. شما می توانید زردچوبه را با شیر میل کنید و روزانه یک قاشق چای خوری از آن را در یک لیوان شیر گرم ریخته و میل نمایید. همچنین قرص های کورکومین به صورت مکمل غذایی در داروخانه ها نیز موجود هستند.
  • سیر: سیر یک ماده ضد آلرژی است که حتما باید در رژیم غذایی روزانه هر فرد گنجانده شود. سیر از ترشح مواد التهابی در بدن جلوگیری می کند. همچنین دارای اثر ضد میکروبی، ضد التهابی، آنتی اکسیدانی و پایین آورنده چربی خون و تقویت کننده سیستم ایمنی نیز می باشد. به هر حال در فصل شروع حساسیت با خوردن سیر شما از مراجعه به پزشک بی نیاز می شوید.
دکتر نیما پروانه قوق تخصص ألرژی و ایمونولوژی بالینی هستند ،با انتخاب بهترین روش ها،درمان را در کوتاهترین زمان ممکن انجام می دهند . شما می توانید برای مشاوره و مراجعه از با شماره های زیر تماس بگیرید : 88878131 – 88192807 – 88192808
اینستاگرام
  • لیمو: لیمو اثر آنتی اکسیدانی، تقویت سیستم ایمنی و پیشگیری از آلرژی دارد. لیمو غنی از ویتامین ث می باشد و بدن را قلیایی می کند و توصیه می شود صبحتان را با یک لیوان آب ولرم و آب یک عدد لیموی تازه شروع کنید.
  • سالمون: ماهی آب های سرد حاوی اسید های چرب EPA و DHA است که اصطلاحا به آن امگا 3 گفته می شود و اثر ضد التهابی و پیشگیری از آلرژی یا حساسیت را دارد. برای مهار آسم آلرژیک و حساسیت های ناشی از گرده افشانی های گل ها بسیار موثر است. توصیه می شود که هفته ای دو مرتبه از ماهی سالمون استفاده شود و در صورت عدم دسترسی به آن بهتر است روزی یک عدد کپسول امگا 3 مصرف شود.
  • سیب زمینی شیرین: یکی از قدیمی ترین سبزیجات شناخته شده توسط بشر می باشد. اگر شما از آلرژی رنج می برید، سیب زمینی شیرین یکی از بهترین خواراکی هایی است که شما می توانید در رژیم غذایی خود بگنجانید حتی به عنوان اولین ماده غذایی مناسب برای تغذیه بچه ها توصیه می شود. سیب زمینی شیرین حاوی ویتامین ث، پروتئین های گیاهی و مواد آنتی اکسیدانی است.
  • چای سبز: اغلب به منظور کاهش وزن مصرف می شود. علاوه بر آن به علت داشتن کاتچین ها برای درمان آلرژی نیز استفاده می شود. مکانیسم اثر آن مهار آنزیم هایی است که هیستامین را تولید کرده و میزان هیستامین را در بدن که یک ماده آلرژی زا می باشد کاهش می دهد. اگر طعم چای سبز را دوست ندارید می توانید از قرص ای چای سبز موجود در داروخانه ها استفاده نمایید.

نتیجه گیری 

در این مقاله سعی کردیم بهترین مواد خوراکی و نوشیدنی های ضد آلرژی را به شما معرفی کنیم اما در صورت بروز آلرژی یا حساسیت مانند آلرژی های غذایی یا حساسیت پوستی بهتر است هر چه سریعتر به فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی مراجعه نمایید.

پاسخ

10 − نه =