پیشگیری و درمان آسم

پیشگیری و درمان آسم

درمان قطعی آسم چیست ؟  درمان این بیماری با هدف جلوگیری از عود آن انجام می شود .  خوشبختانه امروه با کمک  دارو درمانی می توان از پیشرفت و عوارض احتمالی آن جلوگری کنیم . بیشتر مراجه کنندگان از دکتر نیما پروانه در رابطه با راههکار های پیشگیری از آسم  سوال می پرسند ،اگر شماهم اطلاعی از این بیماری ندارید توصیه می شود مقاله زیر را  مطالعه کنید .

پیشگیری و درمان آسم

پیشگیری و درمان آسم

علاوه بر کاربرد دارو های پیشگیری کننده  از آسم  مبتلایان  به آسم  باید  از هر انچه  باعث آغاز حمله  آسم می شود  بپرهیزند ،به طور مثال  از دود تنباکو ،بخارات شیمیایی ،تغییرات  شدید دما ،شوره  تن حیوانات ،گرد  و غبار ، گرده های گیاهی  و کپک  ها باید دوری کنند . بعضی  با خوردن  آسپرین  ،برخی  در اثر  خوردن  مواد رنگی  خوراکی ها ، و نگهدارنده (پرزرواتیو های ) غذایی دچار  حمله آسم می شوند .

افراد آسمی  اگر تا  آنجا  که ممکن است  محیط خانه  خود را  از مواد  آلرژی  زا پاک نگهدارند  خیلی راحت تر  خواهند بود .  به جای  قالی و قالیچه  از پارکت  یا سرامیک  یا سنگ برای  کف  اتاق ها استفاده کنند.  تا راحت  بتوانند  با پارچه نم دار آن ها را تمیز کرد  و پاک نگهداشت . کرکره های  پنجره ها ،پرده  ها ، ملافه  ها  ،و حوله  ها را باید مرتب  بشویند .  در فصل  های آلرژی دار پنجره  ها را  ببندید و از هواکش  استفاده کنید .  موهای تان را هر شب  بشویید  تا از  گرده ها پاک شوند .  تشک و بالش  و روانداز  های  خود  را با  روپوش های آلرژی  یا ضد  آلرژی مجهز کنید . حیوانات خانگی  را به اتاق  خواب  خود راه ندهید .

دکتر پروانه  فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی  توصیه می کنند مبتلایان به آسم  با حفظ  سالیانه  و مداوم پاکیزگی  و درمان دارویی مناسب می توانند زندگی عادی و نرمال داشته باشند . قادر  خواهند بود ورزش کنند  و شب ها  بدون حمله آسم و فارغ  از آثار جانبی  داروها استراحت  کنند . ممکن است مدت کمی وقت لازم  باشد  تا راه بهینه  مقدار مصرف دارو  و نوع داروی مناسب  هر کس  به دست آید ،اما افراد آسمی  با مراقبت  و هوشیاری  مناسب می توانند  بیشتر اوقات را راحت زندگی کنند .

دکتر پروانه قوق تخصص ألرژی و ایمونولوژی بالینی هستند ،با انتخاب بهترین روش ها،درمان را در کوتاهترین زمان ممکن انجام می دهند . شما می توانید برای مشاوره و مراجعه از با شماره های زیر تماس بگیرید : 88878131 – 88192807 – 88192808

درمان آسم

در حالی که هنگام حملات آسم بی درنگ به داروی گشاد کننده نایژه نیاز دارید ، مصرف دارو های ضد التهابی  نیز برای پیشگیری از حمله های بعدی مهم است .  درمان دارویی روزانه  بیشتر مبتلایان  به آسم  را توانا می کند  تا زندگی  طبیعی داشته باشند  و بدون دشواری زیاد  تنفسی  به زندگی فعال ادامه دهند . اگر درمان حملات آسم  پی گیری  نشود ، احتمال آن هست که پس از 24 ساعت حمله بعدی آغاز شود .

دارو های گشاد کننده  نایژه ها ( برونکودیلاتور ها ) نشان های حمله حاد  را برطرف می کنند . اگر حمله آسمی  کمتر از یک یا دوبار در هفته  باشد  فقط داروی  برونکودیلاتور  کافی است .  چند نوع دارو  هست که  اثر برونکودیلاتوری دارند . قبلا  تنها برونکودیلاتوری  که در دسترس  بود آتروپین  بود . برونکودیلاتور ها  جلوی مواد شیمیایی داخلی بدن را  که باعث  تنگ شدن  راه های تنفسی  می شوند می گیرند .

همچنین  تولید ترشحات  مخاطی را  هم کاهش می دهند.  اتروپین  چند اثر جانبی جدی  دارد ، لذا کمتر  از دارو های  جدید تر  مصرف می شود .  برومورایپراتروپیوم  مشابه  اتروپین  است اما آثار جانبی کمتری دارد  و اغلب توام  با دارو. های  دیگر به کار  برده می شود . لازم است  تا  در مصرف هر گونه دارو برای درمان آسم حتما با متخصص آلرژی مشورت کنید .

با تشکر مدیریت سایت دکتر پروانه

پاسخ

یازده − یک =